Przejdź do treści

Agencja NASA i teleskop

    Z ogromną radością informujemy, że dzięki osiągnięciu naszych uczniów z klasy I Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Ogólnopolskim Konkursie „Miniodkrycie Kopernika”, szkoła wzbogaciła się o nowoczesne pomoce dydaktyczne o wartości 3000 zł.

    Sukces Klaudii Binek, Jakuba Góreckiego oraz Seweryna Lipińskiego, którzy zdobyli II miejsce w kategorii „Infografika Kopernikowska”, jest dla nas powodem do wielkiej dumy. Warto podkreślić, że prestiż wydarzenia budował panel jurorski złożony z uznanych specjalistów fizyki oraz współpracowników agencji NASA, co gwarantowało najwyższy poziom merytoryczny oceny prac.

    Nagrodę w całości przeznaczyliśmy na zakup wyposażenia, które pozwoli wszystkim uczniom odkrywać świat nauki w praktyce:

    • Teleskop – do obserwacji nieba, które tak fascynowało Kopernika.

    • Modele Układu Słonecznego oraz relacji Słońce-Ziemia-Księżyc – by zrozumieć prawa mechaniki nieba.

    • Układy elektryczne, magnetyczne i wahadła matematyczne – dla pasjonatów fizyki.

    • Pryzmaty – do zgłębiania tajemnic optyki i rozszczepiania światła.

    Nad przygotowaniem projektu czuwały: pani Aneta Czarnecka-Malicka (nadzór merytoryczny) oraz pani Monika Ośmiałowska (opieka graficzna i artystyczna).

    Dowiedz się więcej »Agencja NASA i teleskop

    Warsztaty Sitodruku w Sopocie

      Kreatywność, Sztuka i Natura: Wyjątkowa Wycieczka Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

      Uczniowie naszego Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej mają za sobą niezwykle inspirujący wyjazd, który idealnie połączył zdobywanie praktycznych umiejętności zawodowych z obcowaniem z wyższą kulturą i pięknem przyrody. Był to intensywny dzień pełen wrażeń, który na długo zapadnie w pamięć uczestników.

       Od rzemiosła do dzieła: Warsztaty Sitodruku

      Pierwszym i zarazem najbardziej angażującym punktem programu były profesjonalne warsztaty sitodruku. Jako przyszli specjaliści od poligrafii, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję odłożyć na chwilę programy graficzne i zgłębić tajniki tej klasycznej, rzemieślniczej techniki druku.

      Nie skończyło się jednak wyłącznie na teorii! Największą satysfakcję przyniosła część praktyczna, podczas której każdy z uczestników własnoręcznie wykonał unikalny nadruk na bawełnianych torbach. To doskonałe ćwiczenie pokazało młodzieży, jak wiele precyzji, cierpliwości i wyczucia wymaga fizyczny proces przenoszenia grafiki na materiał.

      Inspiracja klasyką: Wystawa Malarstwa Polskiego

      Po warsztatach przyszedł czas na poszukiwanie artystycznych inspiracji. Uczniowie odwiedzili fascynującą wystawę malarstwa polskiego. Dla młodych adeptów grafiki cyfrowej była to wspaniała lekcja. Podziwianie dzieł rodzimych mistrzów pędzla udowodniło, że tradycyjna sztuka wizualna jest nierozerwalnie związana z nowoczesnym projektowaniem cyfrowym i wciąż stanowi dla niego ogromne źródło natchnienia.

      Dowiedz się więcej »Warsztaty Sitodruku w Sopocie

      Komiks o Grubnie

        Wyjątkowa nowość w szkolnej bibliotece: Pierwszy autorski komiks o Grubnie stworzony przez naszych uczniów!

        Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o absolutnie unikatową pozycję, jakiej do tej pory u nas nie było. Z ogromną dumą informujemy, że do księgozbioru trafiła pierwsza część komiksu, którego akcja toczy się w Grubnie.

        To niezwykłe wydawnictwo jest w stu procentach dziełem naszych podopiecznych – zostało napisane, zaprojektowane i narysowane przez utalentowanych uczniów pierwszej klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.

        Lekcja profesjonalizmu i myślenia projektowego

        Dowiedz się więcej »Komiks o Grubnie

        „Miniodkrycie Kopernika” – II miejsce

           Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Miniodkrycie Kopernika”!
          Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy I Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej – Klaudia Binek, Jakub Górecki oraz Seweryn Lipiński – zdobyli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Miniodkrycie Kopernika” organizowanym przez Akademię Kopernikańską oraz Fundację Rozwoju Edukacji i Nauki „Pomerania”.
          Nasi uczniowie rywalizowali w kategorii „Infografika Kopernikowska”, prezentując swoje umiejętności graficzne, kreatywność oraz wiedzę inspirowaną postacią Mikołaja Kopernika.

          Dowiedz się więcej »„Miniodkrycie Kopernika” – II miejsce

          35. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu

            Reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Nasi uczniowie zaprezentowali autorskie rozwiązanie problemu twórczego, udowadniając, że kreatywność i współpraca to ich mocne strony.

            Skład reprezentacji:

            Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas technicznych:

            • Michalina Plewińska (3TGiPC)

            • Radosław Pawski (3TGiPC)

            • Mikołaj Blachowski (3TGiPC)

            • Wojciech Wołoszyn (3TGiPC)

            • Andżelika Pastewska (1TGiPC)

            • Jakub Górecki (klasa 1TGiPC)

            Dowiedz się więcej »35. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu

            Finał konkursu „Jesień w lesie grzyby niesie”

              Trzecie miejsce dla Seweryna Lipińskiego – technikum grafiki i poligrafii cyfrowej

              W murach Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca XV edycję popularnego konkursu „Jesień w lesie grzyby niesie”. Inicjatywa, organizowana przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, przyciągnęła licznych gości i uczestników.

              W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział m.in. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Koniuch, delegaci z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz pracownicy służb leśnych. Nie zabrakło również nauczycieli, rodziców oraz najważniejszych bohaterów dnia – finalistów.

              Rekordowa liczba zgłoszeń i wysoki poziom

              Tegoroczne zmagania, skupione na stworzeniu jak najwierniejszego modelu grzyba, były skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem:

              • Nadesłano łącznie 170 prac.

              • Do ścisłego finału, po eliminacjach powiatowych, zakwalifikowało się 18 najlepszych projektów.

              Wielkie gratulacje dla Seweryna!

              Nauczyciele prowadzący – Renata Korszla-Silwer

              Dowiedz się więcej »Finał konkursu „Jesień w lesie grzyby niesie”

              Sportowa gęś – wyróżnienie

                Milena Wamka z klasy III technikum grafiki i poligrafii cyfrowej otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Temat tegorocznej edycji konkursu – „Sportowa gęś” – nawiązywał zarówno do sportowych tradycji Kujaw i Pomorza, jak i do Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które w dniach 20-22 marca 2026 roku odbędą się w Toruniu.

                Dowiedz się więcej »Sportowa gęś – wyróżnienie

                Konkurs Poligraficzny 2025

                  Konkurs Poligraficzny na stałe wpisał się w nasz harmonogram wydarzeń. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie zmierzyli się z zadaniami testowymi przygotowanymi przez Politechnikę Warszawską. Dwa pierwsze etapy konkursu odbyły się zdalnie na terenie szkoły. Choć nikt z naszych uczniów nie zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału, to do pozytywnego rozstrzygnięcia było bardzo blisko.

                  Najwyższy wynik osiągnął Filip Michoń i tym samy zajął pierwsze miejsce.

                  2 miejsce Marcel Szyper

                  3 miejsce Iwo Hoffmann

                  4 miejsce ex aequo Oliwia Bogun i Adam Góreczny

                  Wszyscy z klasy 4TGiPC.

                   

                  Dowiedz się więcej »Konkurs Poligraficzny 2025

                  Grzyb Seweryna doceniony

                    Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy doceniła pracę Seweryna Lipińskiego ucznia pierwszej klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.

                    Jego grzyb okratek australijski zajął wysokie 3 miejsce, a konkurencja była bardzo duża.

                    Gratulacje dla ucznia i opiekunki projektu Pani Renaty Korszla-Silwer.

                    zdjęcia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

                    Dowiedz się więcej »Grzyb Seweryna doceniony

                    Okratek australijski daje zwycięstwo

                      Seweryn Lipiński uczeń pierwszej klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej został zwycięzcą powiatowego etapu na najlepszy model grzyba (okratek australijski) w Wojewódzkim Konkursie ,,Jesień w lesie grzyby niesie” organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy. Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap wojewódzki.

                      Opiekun – Renata Korszla-Silwer

                      Dowiedz się więcej »Okratek australijski daje zwycięstwo

                      Konkurs na przebranie indywidualne – wyniki

                        PODSUMOWANIE Foreign Languages Day – Konkurs na przebranie indywidualne.
                        W kategorii indywidualnej, komisja z uwagą rozmawiała z każdym finalistą, oceniając przede wszystkim wkład własny, zaangażowanie w przygotowanie kostiumu oraz rezultat końcowy.
                        Komisja nie miała wątpliwości, że najlepiej zaprezentowała się Milena Wamka  –  1. miejsce
                        Pozostałe przebranie także były dopracowane i zrobiły duże wrażenie na oglądających.
                         2. miejsce Szymon Wiśniewski
                         3. miejsce (ex aequo) Martyna Gadzińska
                         3. miejsce (ex aequo) Kira Korotkina
                        4. miejsce Grzegorz Młynarczyk
                        Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom! Wasza pasja jest inspirująca!

                        Dowiedz się więcej »Konkurs na przebranie indywidualne – wyniki

                        Warsztaty z produkcji koszulek

                          Warsztaty z produkcji koszulek dla klasy pierwszej technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. Uczniowie mogli wybrać wzór z logo lub nawiązujący do logo szkoły, a następnie przeszli wszystkie niezbędne etapy, aby powstała koszulka ze znakowaniem, które jest trwałe. Na tych samych zajęciach uczniowie składali teczki, które będą do wygrania w różnych drobnych konkursach szkolnych.
                          Świeżo nabyte umiejętności uczniowie klasy pierwszej technikum grafiki i poligrafii cyfrowej wykorzystali, aby wspomóc kolegów z technikum mechatronicznego, którzy potrzebowali koszulki z logo i z napisem specjalnym.

                          Dowiedz się więcej »Warsztaty z produkcji koszulek

                          Premiera gry grubnieńskiej

                            Wyjątkowa gra „Guess Who – Grubno Edition” trafiła do uczniów, którzy wybrali ją jako nagrodę w szkolnych konkursach. Proces jej tworzenia był wieloetapowy i rozłożony w czasie – prace trwały kilka miesięcy.

                            W grze występują 24 postacie nauczycieli naszej szkoły, luźno inspirowane ich rzeczywistym wizerunkiem. Rozgrywka polega na odgadywaniu wybranej postaci poprzez zadawanie pytań, na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie”.

                            Dowiedz się więcej »Premiera gry grubnieńskiej

                            Master of Vectors -wyniki

                              Wyniki konkursu Master of Vectors. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas 1-4 technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. Do drugiego etapu przeszło 15 najlepszych osób, które musiały odwzorować w programie graficznym CorelDraw zaprezentowane zdjęcie oraz zaprojektować plakat z użyciem podanych elementów. Najlepiej poradził sobie Filip Siemieniecki z klasy 3TGiPC, drugie miejsce zajęła Maja Wyszyńska także z klasy 3TGiPC i to oni będą reprezentować naszą szkołę na etapie ogólnopolskim. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Bogun, 3 TGiPC, a czwarte uczennica pierwszej klasy Oliwia Smoroń.

                              Dowiedz się więcej »Master of Vectors -wyniki

                              Konkurs na grę grubnieńską

                                W skrócie:

                                Konkurs trwa od 12.12.2024r. do 13.01.2025r.

                                W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu oraz zaproszeni uczniowie z innych kierunków.

                                Każdy z uczestników może złożyć 1 projekt składający się z dwóch plansz przedstawiających uproszczone, rysunkowe wizerunki nauczycieli na podstawie dołączonych zdjęć.

                                Szczegóły REGULAMIN-KONKURSU_gra

                                Dowiedz się więcej »Konkurs na grę grubnieńską

                                Dostępność