Z ogromną radością informujemy, że dzięki osiągnięciu naszych uczniów z klasy I Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Ogólnopolskim Konkursie „Miniodkrycie Kopernika”, szkoła wzbogaciła się o nowoczesne pomoce dydaktyczne o wartości 3000 zł.
Sukces Klaudii Binek, Jakuba Góreckiego oraz Seweryna Lipińskiego, którzy zdobyli II miejsce w kategorii „Infografika Kopernikowska”, jest dla nas powodem do wielkiej dumy. Warto podkreślić, że prestiż wydarzenia budował panel jurorski złożony z uznanych specjalistów fizyki oraz współpracowników agencji NASA, co gwarantowało najwyższy poziom merytoryczny oceny prac.
Nagrodę w całości przeznaczyliśmy na zakup wyposażenia, które pozwoli wszystkim uczniom odkrywać świat nauki w praktyce:
-
Teleskop – do obserwacji nieba, które tak fascynowało Kopernika.
-
Modele Układu Słonecznego oraz relacji Słońce-Ziemia-Księżyc – by zrozumieć prawa mechaniki nieba.
-
Układy elektryczne, magnetyczne i wahadła matematyczne – dla pasjonatów fizyki.
-
Pryzmaty – do zgłębiania tajemnic optyki i rozszczepiania światła.
Nad przygotowaniem projektu czuwały: pani Aneta Czarnecka-Malicka (nadzór merytoryczny) oraz pani Monika Ośmiałowska (opieka graficzna i artystyczna).
Jeszcze raz gratulujemy naszym laureatom! Jesteśmy dumni, że już w pierwszej klasie odnosicie takie sukcesy, a z nowych pomocy naukowych będzie korzystać cała szkoła!



