Mamy piątek, a więc ruszamy z kolejną dawką informacji modowych.
Jak łączyć ze sobą kolory? Gdy nauczysz się bezbłędnie stosować najprostsze zasady, pojmiesz w mig skomplikowane łączenie barw i odcieni. Najpierw jednak musisz przejść kurs podstawowy
Tło plus kolorowy element:
Główne części garderoby są w podstawowych, klasycznych kolorach: białe, czarne, beżowe, granatowe czy szare. Dodajesz do tego jeden lub dwa kolorowe elementy, np. apaszkę i buty lub top pod marynarką i torebkę. Biały, czarny i szary pasują do wszystkiego. Beżowy dobrze wygląda, gdy ożywimy go purpurą, błękitem czy pomarańczem. Granat – z czerwienią, szmaragdową zielenią czy różem. Nie łącz brązu i granatu z czernią, wyglądają razem zbyt ponuro.
Monochromatycznie:
Noś od stóp do głów ten sam kolor, ale w różnych odcieniach. To bezpieczny zestaw, ale niebezpiecznie nudny. Dlatego warto pograć fakturami. również wyrazisty, zaskakujący detal może uratować tę stylizację.
Wyblakłe:
Wybieraj „wyblakłe” odcienie mocnych kolorów – zamiast soczystej zieleni – miętę, zamiast fuksji – przybrudzony pastelowy róż. Kiedy nauczysz się nosić i łączyć bledsze odcienie, przejście do żywszych kolorów będzie naturalnym krokiem.
Wskazówki, jak łączyć kolory ubrań:
–żółty pasuje do zieleni, fioletu, bladego błękitu, szarości i czerni. Brązy komponować można z różem, czerwienią, błękitem, bielą czy turkusem.
–szarości z błękitami, różami, czerwienią lub jasną zielenią
–intensywną czerwień natomiast można zestawić z bielą, czernią, a w przypadku czerwieni chłodnej możemy zdecydować się także na fiolety i pomarańcze.
–błękity można łączyć z bielą, złotem, czerwienią i fioletem,
–zielenie z odcieniami zielono-błękitnymi, różowymi, szarością, matowym różem czy z kolorem żółtym.
Kolorowe dysonanse, czyli kolory, które do siebie nie pasują:
– zielony i niebieski
– brązowy i czarny
– czerwony i różowy
– granatowy i czarny
– śliwkowy i fioletowy
By Cherry & Berry